We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK
Adler - Renkli bir başarı hikayesi

ADLER - Renkli bir başarı hikayesi

1934
Johann Berghofer, Schwaz kentinin tarihi bölgesinde bir boya mağazısı kurarak bu günkü şirketin temelini atar. O mağazada mütevazi atölyelerde yağlı boyalar, matlaştırıcılar, cilalar ve zemin bakım maddeleri imal edilir.
1947
Johann Berghofer, Schwaz kentinin hemen dışında ilk fabrika binasını kurar.
1964
Johann Berghofer 54 yaşında vefat ettikten sonra oğlu Sn. Müh. Günther Berghofer, annesi Hermine Berghofer ile birlikte şirketi devralır.
1974-1981
Schwaz Sanayi Bölgesinde yeni bir cila fabrikasının inşası.
1991-1992
Viyana, St. Pölten, Kalsdorf bei Graz ve Linz-Leonding'de servis destek noktaları açılır.
1994
Bir atıksu arıtma tesisi, çok kullanımlık ambalajlara yönelik temizleme tesisi ve ayrıca atık ayırma ve değerlendirme tesisinin de bulunduğu bir çevreyi koruma ve geri dönüşüm merkezinin yeni inşası.
1997
Klagenfurt'ta bir servis destek noktasının açılışı.
2001
Müh. Günther Berghofer, şirket yönetimini kızı Andrea Berghofer'e devreder. Yeni tam otomatik yüksek raf sistemli deponun açılışı yapılır. Bilgisayar kontrollü depo giriş ve çıkış işlemleriyle müşterilere daha da hızlı hizmet verilebilmektedir.
2002
Müşterilere mobilya cilalama makinesi ve bir pencere hattını kapsayan yeni bir araştırma ve mükemmellik merkezi tanıtılır. Polonya'da "ADLER Polska" adındaki bağlı şirket kurulur.
2004
ADLER, Avusturya'lı cila markası Frenkel ve tanınan ahşap macunu markası Grilith'in sahibi olur. Ekonomi dergisi ADLER'i Tirol bölgesinin en iyi aile şirketi olarak seçer.
2005
Tuggen'de (İsviçre) yeni bir deponun açılışı. Şirket, Tirol bölgesinin kalıcılık konusundaki ödülünü alır.
2006-2007
Uluslararası etkinliklerin daha da genişletilmesi. Landshut'un Essenbach kasabasında ve Ulm'un Dornstadt kasabasında olmak üzere Almanya'da iki servis destek noktası kurulur.
2008
"ADLER Slovensko" adında bağlı şirketin kuruluşu. Çek Cumhuriyetinde "ADLER Cesko" bağlı şirket kurulur.
2009
ADLER, Krakau'da (Polonya) yeni bir destek merkezi kurar. Rovereto'da "ADLER Italia" adında yeni bağlı şirketin kuruluşu.
2013
Büyül bir labratuvar genişletilmesi sırasında, bir labratuvar otomatizasyon sistemi alındı, ki bu sistem yepyeni bir kaplama geliştirme sisteminin temelini oluşturur. Robot'un ağırlıklı görevi, renk tonlarını elekten geçirir. Tesis daha az malzeme kullanımı, daha az artık ve çevere koruma durumlarına çok yararlıdır.

Zum ADLER Online-Shop: